Czy zasilacz może podłączyć wyjście ujemne do masy?

W projektowaniu zasilaczy, bezpieczeństwo jest często na pierwszym miejscu, również w obszarze zasilaczy impulsowych. Uziemienie może chronić osobiste bezpieczeństwo użytkowników i zapewnić regularną pracę urządzeń energetycznych, więc jaka jest odpowiednia metoda uziemienia w zasilaczu impulsowym? Jakie są wspólne symbole uziemienia? W tym artykule zostanie przedstawiony problem uziemienia w zasilaczu impulsowym.

Ujemny zacisk może być uziemiony. Ujemny zacisk uziemienia zasilacza impulsowego może pełnić podwójną rolę przypadkowego dotyku i ochrony.

W okablowaniu zasilacza impulsowego podstawowa zasada brzmi: zgodnie z rzeczywistą aplikacją, najpierw rozróżnij rodzaj uziemienia, a następnie wybierz inną metodę uziemienia; niezależnie od metody uziemienia, musi być zgodna z zasadą “niska rezystancja, niski poziom hałasu”. Poniżej przedstawiony zostanie rzeczywisty proces okablowania zasilaczy impulsowych w celu rozważenia charakterystyki różnych “uziemień” i metod uziemienia. Linia Bucks, ze względu na wykorzystanie dużej powierzchni ziemi, co powoduje zakłócenia, jest zbyt duża, aby przenosić duże obciążenia. Uziemienie źródła sterownika powinno być jak najbliżej napędzanego urządzenia, aby utworzyć minimalną pętlę w celu zmniejszenia oscylacji i problemów EMI.

Wspólne symbole uziemienia dla zasilaczy impulsowych

– PE, PGND, FG: Uziemienie ochronne lub podwozie

– BGND lub DC-RETURN: Powrót zasilania (akumulatora)

– GND: masa robocza

– DGND: masa cyfrowa

– AGND: masa analogowa

– LGND: masa odgromowa

Sposób uziemienia zasilacza LED

Sposoby uziemienia to uziemienie jednopunktowe, wielopunktowe i mieszane.

Uziemienie jednopunktowe dzieli się na szeregowe jednopunktowe i równoległe jednopunktowe.

Ogólnie rzecz biorąc, w prostych obwodach stosuje się uziemienie jednopunktowe. Różne moduły funkcjonalne wykorzystują obszary uziemienia pomiędzy sobą. W obwodach o niskiej częstotliwości (F10MHZ) stosuje się uziemienie wielopunktowe lub płytkę wielowarstwową (kompletna warstwa uziemienia).

Zasilacz LED Podłączyć wyjście ujemne do uziemienia

Jeśli przełącznik zasilania wyjście ujemne podłączyć do uziemienia może odgrywać podwójną rolę miss touch i ochrony.

Ogólnie rzecz biorąc, jeśli cewka zamykająca może podłączyć się do ujemnego zasilania. Po uziemieniu, pętla może skutecznie kontrolować przełącznik, wyzwalać wycieczkę i skutecznie unikać zwarć. Aby wyeliminować zewnętrzne usterki obwodu, może chronić sprzęt i zapewnić stabilną i bezpieczną pracę systemu.

Ponadto, jeśli biegun ujemny zasilacza impulsowego jest uziemiony. Gdy istnieje nadwyżka prądu, prąd wypuszcza bezpośrednio. Nie będzie ryzyka porażenia prądem elektrycznym, co ma doskonały efekt ochronny dla eksperymentatorów i rzeczywistych operatorów.

Facebook
Twitter
LinkedIn

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

three × 1 =

Ask For A Quick Quote

We will contact you within 1 working day; please pay attention to the email with the suffix “@1000powers.com”